DEMI PRODUKCJA

DEMI PRODUKCJA

Kontakt
Dyrektor Zarządzający
Mruk Tomasz 722-078-778
t.mruk@mleczarnia.ciechanow.pl

Dział Sprzedaży
Kasperska Iwona 65-543-26-31

Kierownik Handlu
Jasek Ryszard 606-621-087
demisprzed@wp.pl
demipoczta2@wp.pl

Przedstawiciel Handlowy
Jędryczka Jakub 601-992-942

Dział Skupu
Glonek Justyna 65-543-24-30
Wildeman Marta 784-472-947
skup@mleczarnia-gora.pl

Dział Produkcji
Kierownik Laboratorium –
Kopij Krzysztof 667-771-117

Dział Laboratorium
Kierownik Laboratorium –
Ratuszniak Ewa 782-782-718
labodemi@wp.pl

Dział Techniczny
Kierownik Działu Technicznego –
Tulikowski Roman 600-092-483
demitech@wp.pl

O firmie
Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska „DEMI PRODUKCJA” mieści się w Górze na ul. Poznańska 18, w powiecie górowskim, na terenie województwa dolnośląskiego. Działamy na rynku mleczarskim od 1900 roku, w związku z czym posiadamy ogromną wiedzę oraz bogate doświadczenie. Oferujemy szeroką gamę produktów świeżych i naturalnych
Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska „DEMI PRODUKCJA” jest rozwijającą się firmą z tradycjami.

Nasze produkty cieszą się dużym uznaniem na rynku mleczarskim. Współpracujemy z wieloma hurtowniami na terenie całego kraju. W 2014 r. górowska Mleczarnia otrzymała wyróżnienie „PERŁA 2014” Produkt Regionalny w „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym opracowaniu przybliżą Państwu wizytówkę naszej firmy i zachęcą do skorzystania z naszej oferty.

Historia
Początki działalności mleczarni sięgają roku 1900. Powstała ona na bazie istniejących już małych zakładów tj. mleczarnia w Czerninie, Irządzach, Sicinach i Wąsoszu, której spadkobierczynią jest obecna Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska ,,DEMI PRODUKCJA” w Górze.

Pod koniec lat trzydziestych skup wynosił 20.000 litrów mleka dziennie, by w latach 1940-43 osiągnąć wielkość około 32.000 litrów mleka dziennie. Produkowano w owym czasie masło, twarogi, sery dojrzewające i harceńskie.
Z dniem 1 stycznia 1951r. Spółdzielczy przemysł mleczarski został upaństwowiony. Spółdzielnia Mleczarska w Górze przemianowana została na Powiatowy Zakład Mleczarski w Górze, którego terenem działania było miasto i powiat Góra.
W 1954 r. przeprowadzono modernizację Spółdzielni w Górze. Objęła ona aparatownię, masłownię, odbiór mleka i laboratorium, zmodernizowano punkty skupu.

W 1965 r. Spółdzielnia skupiła 16.400.000 litrów mleka i uzyskała po raz pierwszy prawo oznaczenia znakiem ,,1”- najwyższa jakość klasy krajowej.

W związku z rosnącym skupem mleka zrodziła się myśl o budowie przy zakładzie proszkowni mleka typu ,,B” o zdolności przerobowej 48,5 tys. litrów na dobę. Budowę rozpoczęto w 1967r, by po 13 miesiącach obiekt oddać do użytku. Druga połowa lat siedemdziesiątych to dalszy wzrost skupu mleka do około 32.000.000 litrów rocznie .W 1978 r. zakupiono i zainstalowano linię do ciągłej produkcji masła. Z dniem 1 sierpnia 1977 r. górowskiemu zakładowi przyznano prawo oznaczenia produkowanego masła znakiem jakości ,,Q”, a śmietany spożywczej 18% znakiem jakości ,,1”.

W październiku 1984 r. podczas VII Krajowej Oceny Masła w Warszawie, nasze górowskie masło ekstra na 188 ocenianych prób, uzyskało III miejsce. W roku 1986 w trakcie VIII Krajowej Oceny Masła w Warszawie uzyskaliśmy I miejsce i medal pamiątkowy za wysoką jakość masła.

W listopadzie 1986r. uruchomiono produkcje nowego asortymentu – mleka zagęszczonego w tubach. 15 marca 1996 r. ukończono montaż urządzeń do zastosowania w przerobie mleka ultrafiltracji. Proces ten polega na tym, że z wykorzystaniem technik membranowych produkty finalne są wzbogacone o białka mleka i sole mineralne, które w tradycyjnej technologii odciekają razem z serwatką.

Spółdzielnia dbając o swoją markę handlową 18 marca 1997 r. decyzją Walnego Zgromadzenia zmieniła nazwę na: Spółdzielnia Mleczarska ,,DEMI”. Wprowadzono jednocześnie identyfikowalne dla klienta charakterystyczne logo oraz znak towarowy.

Rok 2000 to kolejne modernizacje i inwestycje – wyposażenie aparatowni w nowoczesny pasteryzator oraz wirówkę samoczyszczącą z pełnym monitoringiem parametrów przerabianego mleka, zakup kolejnych urządzeń do bezpośredniego odbioru mleka.

W kwietniu 2008 r. oddany zostaje do użytku nowoczesny obiekt handlowy , wyposażony w najnowszej generacji urządzenia, a będący zarazem sklepem firmowym Spółdzielni Mleczarskiej ,,DEMI”.

Od dn. 12.01.2022 r. połączono Spółdzielnię Mleczarską „DEMI” w Górze, ul. Poznańska 18, 56-200 Góra do Ciechanowskiej Spółdzielni Mleczarskiej, ul. Mleczarska 16a, 06-400 Ciechanów, pod nazwą Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska „DEMI PRODUKCJA” w Górze. Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska z siedzibą w Ciechanowie jako Spółdzielnia przejmująca, natomiast Spółdzielnia Mleczarska „DEMI” z siedzibą w Górze jako Spółdzielnia przejmowana.

W zakładzie obowiązują i są ściśle przestrzegane zasady dobrej praktyki produkcyjnej (GMP) i higienicznej (GHP) oraz stosowany jest system zabezpieczenia jakości zdrowotnej HACCP. Wszystkie te działania sprawiły, że obecnie Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska ,,DEMI PRODUKCJA” w Górze jest zakładem nowoczesnym, spełniającym wciąż rosnące wymagania w zakresie przerobu mleka i sprzedaży artykułów mleczarskich, w pełni przygotowanym do konkurowania i utrzymania swojej stabilnej pozycji na rynku.

Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska ,,DEMI PRODUKCJA” w Górze umiejętnie łączy elementy nowoczesnej technologii, zastosowanie maszyn i urządzeń najnowszych generacji z zachowaniem tradycyjnych sposobów wytwarzania tych produktów, które klienci znają i akceptują już od wielu lat.

Oferta
Specjalizujemy się w wyrobie naturalnych produktów mlecznych. Bezpieczeństwo i przestrzeganie norm jest dla naszej Ciechanowskiej Spółdzielni Mleczarskiej ‘DEMI PRODUKCJA” w Górze bardzo istotne, dlatego też dostosowaliśmy się do standardów Unii Europejskiej oraz wymogów systemu HACCP.

Co więcej, dokładamy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego wciąż poszerzamy swoją ofertę o smaczne, pełnowartościowe produkty. Nasz dynamiczny rozwój spowodowany jest także poprzez współpracę z zaufanymi hurtowniami na terenie całego kraju.

W skład Naszej bogatej oferty wchodzi zarówno pasteryzowane, jak i homogenizowane mleko, które posiada składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

U nas znajdą Państwo mleko spożywcze w folii oraz w butelce. Ponadto do naszej oferty należą:

 • maślanki,
 • kefiry,
 • jogurt naturalny,
 • śmietanę,
 • masło śmietankowe
 • masło extra 200 g
 • masło extra 250 g
 • ser żółty edamski
 • ser żółty zamojski
 • ser żółty gouda
 • ser żółty demires
 • twaróg chudy i półtłusty

Zapraszamy do podjęcia owocnej współpracy z naszą Ciechanowska Spółdzielnią Mleczarską „DEMI PRODUKCJA” w Górze!